تبلیغات
گرافیک ایران - قرار دادن تصویر در تصویر دیگر با فتوشاپ

امروز:

قرار دادن تصویر در تصویر دیگر با فتوشاپ

در این آموزش قصد داریم نحوه قرار دادن یک تصویر در تصویر دیگر با فتوشاپ را به منظور ایجاد افکت های ترکیبی آموزش دهیم. این کار با استفاده از دستور ساده ولی قدرتمند Paste Into فتوشاپ انجام می شود. با کمک دستور Paste Into می توان یک ناحیه از یک تصویر را انتخاب کرد و سپس قسمتی از تصویر دوم را به صورت مستقیم در ناحیه انتخاب شده کپی و پیست کرد. در این آموزش ما از دستور Paste Into به منظور قرار دادن تصویر یک زوج جوان در یک قاب عکس استفاده می کنیم. اما کاربرد این دستور همانطور که احتمالا حدس زده اید فقط به این مورد محدود نبوده و می توان کاربرد های متعددی برای آن متصور شد.

در این آموزش از فتوشاپ نسخه CS6 استفاده می شود اما تمامی مراحل به طور مشابه در نسخه های CS5 و CC نیز قابل اجراست. برای این آموزش شما به دو تصویر احتیاج دارید. تصویر اول که همان قاب عکس است در ادامه آمده است :

 


 

تصویر دوم، تصویر یک زوج جوان در فصل پاییز است :

 


و این هم تصویر ترکیبی که در انتها به آن خواهیم رسید :

 


مرحله اول : ناحیه ای که می خواهید عکس دوم در آن قرار بگیرد را انتخاب کنید

ابتدا با تصویری که قرار است تصویر دوم در آن قرار بگیرد شروع کنید و ناحیه قرار گیری عکس را انتخاب کنید. ابزاری که برای انتخاب استفاده می کنید بستگی به شکل ناحیه ای دارد که قصد انتخاب آن را دارید. در این مورد خاص ما قصد داریم تصویر را درون قاب عکس یا فریم قرار دهیم. با توجه به اینکه ناحیه داخل فریم مستطیل شکل است، ممکن است به نظر برسد که ابزار Rectangular Marquee برای این کار مناسب است، اما درواقع ابزار مناسب این کار Polygonal Lasso Tool است. به صورت پیش فرض این ابزار پشت ابزار standard Lasso Tool در نوار ابزار پنهان شده است. برای دسترسی به این ابزار، با موس روی ابزار لاسو کلیک کنید و دکمه موس را نگه دارید تا ابزارهای پنهان پشت آن نمایان شوند. حالا مطابق شکل زیر ابزار Polygonal Lasso Tool را انتخاب کنید.

 

ابزار Polygonal Lasso Tool به ما این انکان را می دهد که نواحی انتخابی که اضلاع مستقیم دارند را با کلیک در گوشه ها ایجاد کنیم. به طور مثال برای انتخاب یک ناحیه مثلثی کافی است روی سه گوشه مثلث مورد نظر کلیک کنیم. با هر کلیک فتوشاپ یک خط مستقیم مابین نفطه جدید و نقطه قبلی ترسیم می کند. انتخاب گوشه ها به همین شکل ادامه پیدا می کند تا مجددا به تقطه آغازین برسیم. برای اتمام فرآیند انتخاب کافی است مجددا روی نقطه اول کلیک کنیم. انتخاب ناحیه درونی قاب عکس کار ساده ایست. برای این کار ابتدا روی گوشه بالا و سمت چپ، سپس گوشه بالا سمت راست، سپس گوشه پایین سمت راست، سپس گوشه پایین سمت چپ و در نهایت مجددا روی نقطه آغازین کلیک می کنیم.

 


 

همانطور که مشاهده می کنید در نهایت و پس از کامل شدن انتخاب، ناحیه انتخاب شده به کمک به اصطلاح مورچه های رژه رونده (marching ants) مشخص می شود.

 


 

مرحله دوم: انتخاب و کپی تصویر دوم

حالا به سراغ تصویر بعدی بروید. اگر آن را باز کرده اید مانند شکل زیر به Tab آن بروید و اگر هم آن را هنوز باز نکرده اید، آن را از کامپیوتر خود با فتوشاپ باز کنید.

 


ابتدا باید این تصویر را به clipboard بفرستیم تا بتوانیم آن را در تصویر اول Paste کنیم. برای این منظور ایتدا به منوی Select بروید و سپس All را انتخاب کنید. راه سریعتر این است که دکمه های CTRL و A را همزمان فشار دهید :

 

8. select-all

با این کار نقطه چین های سیاه و سفید یا همان مورچه ها دور تا دور تصویر ظاهر می شوند که مفهوم آن این است که تصویر انتخاب شده است.

 

9. image-selected

حالا به منوی Edit بروید و Copy را انتخاب کنید. البته همانطور که احتمالا می دانید راه سریعتر آن فشردن همزمان کلید های CTRL و C است.

 


مرحله سوم : پیست کردن تصویر دوم در ناحیه انتخاب شده

با کلیک روی Tab تصویر اول دوباره به آن برگردید:

 

11. select-first-imageچنان باقی و قابل مشاهده است. حال برای قرار دادن تصویر کپی شده در ناحیه انتخاب شده، ابتدا به منوی Edit بروید و سپس Paste Special و در نهایت Pate Into را انتخاب کنید.

 

12. paste-special-paste-into

و به این سادگی تصویر در ناحیه انتخاب شده قرار می گیرد. اما مشکلی که وجود دارد این است که تصویر بسیار بزرگتر از آن است که در قاب عکس به طور کامل نمایش داده شود. اما نگران نباشید. در مرحله بعد این مشکل را هم برطرف می کنیم.

 


اما قبل از اینکه به مرحله بعد برویم اجازه دهید نگاه کوتاهی به پنل لایه ها بیاندازیم و ببینیم چه تغییراتی در آن رخ داده است. دقت کنید که حالا دو لایه در پنل لایه ها داریم. تصویر اصلی و اولیه به صورت Background layer و در انتها قرار گرفته است و به محظ اینکه تصویر دوم را پیست می کنیم، فتوشاپ یک لایه جدید بالای لایه قبلی ایجاد می کند و تصویر دوم را در این لایه قرار می دهد.

 

چرا تصویر دوم تنها در ناحیه ای که انتخاب کردیم قابل مشاهده است؟ به این دلیل که فتوشاپ با استفاده از انتخاب ما یک layer mask برای تصویر دوم ایجاد می کند. که این layer mask در تامب نیل layer mask قابل مشاهده است. ناحیه سفید رنگ بیانگر ناحیه ایست که تصویر در آن قابل مشاهده است. در مقابل قسمت های مشکی بخش هایی از تصویر که از دید مخفی می شوند را به تصویر می کشد.

 


مرحله چهارم : تغییر سایز و جابجایی تصویر دوم با کمک Free Transform

اگر تصویر شما بسیار بزرگ باشد و نیاز به تغییر سایز داشته باشد (مانند همین تصویر)، به منوی Edit بروید و ابزار Free Transform را انتخاب کنید و یا کلید های Ctrl+T را بفشارید.

 

16. edit-free-transform

با این کار کادر Free Transform و دستگیره های آن که به صورت مربع های کوچک نمایش دهده می شوند دور تا دور نه تنها ناحیه قابل مشاهده بلکه تصویر اصلی ظاهر می شوند. اگر به دلیل بزرگی تصویر قادر به دیدن کادر Free Transform نیستید به منوی View بروید و گزینه Fit on Screen را انتخاب کنید.

 

17. view-fit-on-screen

با این کار تصویر بلافاصله Zoom Out شده و قادر خواهید بود تمام تصویر و همچنین کادر Free Transform را در صفحه مشاهده کنید.

 


برای تغییر سایز تصویر، دکمه Shift را نگه دارید و سپس یکی از چهار گوشه کادر Free Transform را با موس کلیک و درگ کنید. نگه داشتن دکمه Shift باعث می شود که نسبت طول به عرض تصویر قفل شده و هنگام تغییر سایز تصویر دچار اعوجاج نمی شود. نکته بسیار مهم این است که در انتها شما ابتدا دکمه موس را رها کنید و سپس دکمه Shift را. در غیر اینصورت نسبت طول به عرض اولیه تصویر به هم میریزد.

 

برای جابجایی تصویر کافی است روی هر نقطه ای داخل کادر Free Transform کلیک و درگ کنید. اینبار نیازی نیست دکمه Shift را نگه دارید. فقط دقت کنید که روی علامت Target در مرکز کلیک نکنید چون در این صورت، شما تصویر مقصد را جابجا خواهید کرد.

 


اگر قصد چرخاندن و دوران تصویر را دارید نشانگر موس را به خارج از کادر Free Transform ببرید. هر زمان که نشانگر موس یه یک فلش دو طرفه خمیده تبدیل شد، با موس کلیک و درگ کنید.

 

هر زمان که از نحوه نمایش تصویر راضی بودید، دکمه Enter را بزنید تا از ابزار Free Transform خارج شوید.

 

 


مرحله پنجم : اضافه افکت لایه ای سایه داخلی:

در این مرحله یک سایه داحلی به لبه های تصویر اضافه می کنیم. این کار باعث می شود که نحوه قرارگیری تصویر در قاب عکس طبیعی به نظر برسد. در عیر اینصورت کاملا مشخص خواهد بود که تصویر با کپی پیست ایجاد شده است. برای این منظور روی دکمه Layer Styles در پایین پنل لایه ها کلیک کنید.

 


سپس از لیست Inner Shadow را انتخاب می کنیم.

 حالا پنجره Layer Styles باز می شود. حالا Opacity سایه را از مقدار پیش فرض ۷۵ درصد به ۴۰ درصد تغییر میدهیم تا از شدت سایه کاسته شود. زاویه را به ۱۳۵ درجه تغییر میدهیم تا اینگونه به نظر برسد که نور از بالا و سمت چپ می تابد. مقدار سایز و فاصله را هم روی ۱۰ پیکسل تنظیم می کنیم. گزینه سایز تعیین می کند که سایه چقدر از لبه دور می شود. در حالی که گرینه فاصله، میزان softness یا feathering لبه را تعیین می کند. بهترین راهکار بازی کردن با این اعداد است تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

 

24. inner-shadow-options

حالا دکمه OK را بزنید. این هم نتیجه نهایی :

 


به پایان این آموزش رسیدیم.

منتظر آموزش های جدید باشید

با سپاس از همراهی شما


نوشته شده در : یکشنبه 11 مهر 1395  توسط : a SHAH.    نظرات() .

برچسب ها: فتوشاپ ، فتوشاپیست ، آموزش فتوشاپ ،
online pharmacy
شنبه 24 آذر 1397 03:03 ق.ظ
<a href="http://canadianonlinexyz.com/">top rated online canadian pharmacies</a>
http://canadianonlinexyz.com/
[url=http://canadianonlinexyz.com/]online pharmacy canada[/url]
canadian pharmacy online
جمعه 18 آبان 1397 10:42 ب.ظ
You can certainly see your skills within the article you write.
The world hopes for more passionate writers such as you who aren't afraid to mention how they believe.

At all times go after your heart.
provision2-forum.de
یکشنبه 22 مهر 1397 03:54 ب.ظ
I was recommended tһis blog by my cousin. I'm not sure
whether tһis p᧐st iss written Ƅy һim as no one else know such detailed about my
dіfficulty. You are incrediƅle! Thankѕ!
http://pummillcosplay.us/
شنبه 14 مهر 1397 10:40 ب.ظ
Wow, that's what I was looking for, what a data! existing here at this
webpage, thanks admin of this web page.
QualityCosplay
سه شنبه 20 شهریور 1397 12:05 ق.ظ
It's very effortless to find out any matter on web
as compared to books, as I found this paragraph at this web page.
cosplay costumes
دوشنبه 19 شهریور 1397 10:14 ق.ظ
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I've found
It absolutely useful and it has aided me out loads. I hope to give a
contribution & aid other customers like its helped me.
Great job.
Quality Cosplay
دوشنبه 19 شهریور 1397 06:33 ق.ظ
Heya just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren't loading properly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers
and both show the same results.
here
دوشنبه 5 شهریور 1397 10:35 ب.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your site.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come
here and visit more often. Did you hire out a
designer to create your theme? Fantastic work!
cialis
یکشنبه 4 شهریور 1397 05:52 ب.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
you relied on the video to make your point.
You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence
on just posting videos to your weblog when you could be giving us something enlightening to read?
generic cialis whats
چهارشنبه 24 مرداد 1397 02:00 ب.ظ
I go to see every day some web pages and sites to read articles or
reviews, but this blog provides quality based posts.
choc
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 10:48 ق.ظ
Have you ever thought about publishing an ebook or guest authoring on other
blogs? I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my audience would appreciate
your work. If you're even remotely interested, feel
free to send me an e-mail.
Skip
سه شنبه 21 فروردین 1397 02:36 ب.ظ
Perhaps you have wondered how exactly to decrypt these holy names through holy
bible?
Bungling Ben
سه شنبه 21 فروردین 1397 10:08 ق.ظ
CB a place in which u sure to feel WELCOMED!
Blundering Ben
سه شنبه 21 فروردین 1397 09:31 ق.ظ
Our qualified team have a commercial focus to operate
a vehicle optimum profitability for your business.
Blundering Ben
سه شنبه 21 فروردین 1397 03:58 ق.ظ
Many politicians and professionals.
Blundering Ben
دوشنبه 20 فروردین 1397 11:53 ب.ظ
Someone would definitely get him.
Robert's BJ boy
دوشنبه 20 فروردین 1397 09:01 ب.ظ
Chris I immediately thought of this Hub when I heard the next discuss
the 6 oclock new tonight.
Robert's Blow Boy
دوشنبه 20 فروردین 1397 08:25 ب.ظ
Not everyone is going to be pleased particularly low priced females blinking a $5 coupon whining about such a thing
they possibly could.
Blundering Ben
دوشنبه 20 فروردین 1397 08:15 ب.ظ
Along with your girl is going to have sleepless nights
with insecurity.
garcinia cambogia gnc review
دوشنبه 20 فروردین 1397 07:21 ب.ظ
Have been taking little over a month.
http://garciniacambogiapremium.net/garcinia-cambogia-elite-review
دوشنبه 20 فروردین 1397 04:49 ب.ظ
Have been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
دوشنبه 20 فروردین 1397 03:01 ب.ظ
Have been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
دوشنبه 20 فروردین 1397 01:42 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
jennettewinnicki.wordpress.com
شنبه 31 تیر 1396 11:51 ق.ظ
Keep this going please, great job!
Do you get taller when you stretch?
شنبه 31 تیر 1396 07:40 ق.ظ
Greetings! Very helpful advice in this particular article!

It is the little changes that produce the biggest changes.
Thanks for sharing!
What is the tendon at the back of your ankle?
جمعه 30 تیر 1396 12:45 ب.ظ
If you want to get much from this piece of writing then you
have to apply such strategies to your won webpage.
foot pain at night
پنجشنبه 1 تیر 1396 01:14 ق.ظ
Just what I was searching for, appreciate it for putting up.
foot pain heel
چهارشنبه 31 خرداد 1396 03:17 ب.ظ
Exactly what I was looking for, thank you for
posting.
vasquezrdncmwwene.jimdo.com
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 11:22 ب.ظ
whoah this blog is fantastic i like studying your posts.
Keep up the good work! You know, lots of people are hunting around
for this information, you could help them greatly.
http://lubamcbain.weebly.com/blog/hammertoe-pain-medication
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 11:19 ق.ظ
Hey! This post couldn't be written any better! Reading
this post reminds me of my old room mate! He always kept chatting about this.
I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a
good read. Thank you for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر